top of page

Bu sene:

BÜYÜK YANILSAMALAR

TEDxMETUAnkara’nın “Büyük Yanılsamalar” olarak belirlenen teması dahilinde bildiklerimizin ve bildiğimizi sandıklarımızın geçerliğini tartışacağız. Var olduğunun belki farkında bile olmadığımız yanılsamalara ışık tutarak, hayattaki duruşumuza ve ilerleyişimize dair daha fazla söz sahibi olmayı hedeflemekteyiz. 

Bir yanılsama, hayatımızın herhangi bir alanında, bizim algı ve düşünüşümüzden bağımsız olguların etrafına çekilmiş bir “-mış gibi” perdesi olarak tanımlanabilir. Meydana gelen bu yanlış algı, bazen bir pazarlama stratejisinden, bazen kişinin kendisine yaptığı olumlu/olumsuz telkinlerden, bazen toplumun bir dayatmasından ya da tamamen beklenmedik bir kaynak tarafından oluşturulmuş olabilir. 

Madalyonun öbür yüzünü de keşfedip görünmeyeni tanımak hem ufkumuzu genişletecek hem de hayatta daha sağlam adımlar atmamıza yardımcı olacaktır. Alanında kendini kanıtlamış konuşmacılarımızdan ilham alarak kendimizi geliştirmek istemekteyiz. Aldığımız ilhamın, bizimle paylaşılan fikirlerin hem kendi içgörümüz hem de etrafımıza bakışımızda birer yön gösterici niteliği taşıması bizim için temeldir.

Bu sene: Konuşmacılar

bottom of page